• Zakończenie roku szkolnego klas Ósmych

• Niesieni falami życia, płyniemy przez morze wiedzy” Uczniowie klasy 8a, 8b i 8c w uroczysty sposób podziękowali wszystkim tym, którzy pomogli im w rozwijaniu ich talentów i pogłębianiu wiedzy. Drodzy uczniowie, życzymy Wam wielu sukcesów, spełnienia marzeń, rozwagi w dokonywaniu życiowych wyborów i mądrego wchodzenia w dorosłość.

Do zobaczenia

• # patriotycznie

18 czerwca 2021r. gościliśmy w naszej szkole niezwykłą osobę - p. Danutę Jurkowską, córkę powstańca warszawskiego Ryszarda Bielańskiego pseud. „Rom”. P. D. Jurkowska przeprowadziła lekcję dla kl. 8a i 8c nt. „Młodzi 44” – znani i nieznani bohaterowie Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas ósmych weszli do sali przy dźwiękach pieśni „Orzeł Biały” w wykonaniu Natalii Sikory.

Później Karolina Klukowska z 8c i Maja Lewczuk z 8a wyrecytowały utwór K.K. Baczyńskiego pt. „Elegia . . .o (chłopcu polskim”, który stanowi metaforę losu pokolenia doświadczonego przez wojnę. Omówiono sytuację militarną w Europie w drugiej połowie 1944r., wybuch powstania w Warszawie, postawę młodych powstańców. Młodzież obejrzała film o przebiegu 29 dnia Powstania z udziałem Ryszarda Bielańskiego pseud. „Rom”.

Przy dźwiękach pieśni „Modlitwa Obozowa” p. D. Jurkowska odczytała fragment opisujący wigilię, przygotowaną dla ocalałych powstańców w Jaktorowie. To niezwykłe spotkanie uzmysłowiło uczniom, na czym polega współczesny patriotyzm. Za tę piękną lekcję patriotyzmu dziękujemy Pani Marzenie Wojciechowskiej.