• Rekrutacja do klas pierwszych

• Rekrutacja do pierwszych klas na rok szkolny 2024/2025

Od 1 września 2024 roku dzieci urodzone w 2017 roku będą objęte obowiązkiem szkolnym muszą rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej (chyba, że posiadają odroczenie spełniania obowiązku szkolnego, które wydawane jest przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną).

W przypadku, gdy dziecko będzie uczęszczało do klasy I  do szkoły w obwodzie, której zamieszkuje, wystarczy, że rodzice dziecka dokonają zgłoszenia w tej placówce.

Zgłoszenia dzieci do klas I szkół podstawowych, zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, będą przyjmowane przez szkoły w okresie od 1 do 30 kwietnia 2024 roku. W szczególnych przypadkach będzie możliwe zgłoszenie dziecka również w terminie późniejszym.

Dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły ubiegających się o przyjęcie do klasy I przeprowadzona będzie rekrutacja w oparciu o kryteria określone przez organ prowadzący szkołę. Warunkiem przeprowadzenia rekrutacji będzie posiadanie przez szkołę wolnych miejsc w oddziałach klas I.

• Przyjęcia do klas 2 - 8

Do klas 2-8 przyjmowane są  tylko dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Do wniosku podpisanego przez rodziców należy dołączyć świadectwo

ukończenia ostatniej klasy.