• Obchody Narodowego Święta Niepodległości

• Zapraszamy na obchody patriotyczne

11 listopada będziemy obchodzić 105 rocznicę odzyskania Niepodległości.  Z tej okazji zapraszamy Państwa na uroczystości, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz przy Skwerze Pamięci Narodowej.

„Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski. Dzięki zmianom, które nastąpiły w skutek świetnych zwycięstw armij sprzymierzonych – wznowienie niepodległości i suwerenności Polski staje się odtąd faktem dokonanym” – tak brzmią słowa listopadowej depeszy nadanej przez Józefa Piłsudskiego m.in. do prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz władz brytyjskich, francuskich, niemieckich, włoskich i japońskich.

10. listopada o godz.19.00 w MCER odbędzie się widowisko poetycko-muzyczne w reżyserii Agnieszki Lużyńskiej zatytułowane ”Polska Moja Miłość”. Na scenie wystąpią uczniowie mareckich szkół przy akompaniamencie orkiestry Łukasza Wojakowskiego.

11 listopada tradycyjnie zaczniemy obchody w MOK. O godz.15.00 Agnieszka Lużyńska będzie prezentować sylwetki prezydentów II Rzeczpospolitej, następnie zaśpiewamy wspólnie pieśni patriotyczne i poczęstujemy się „Tortem dla Niepodległej”.

O godz. 18.00 rozpoczniemy obchody patriotyczne na Skwerze Pamięci Narodowej,  gdzie złożymy wieńce i ułożymy ze zniczy białoczerwoną flagę . Po zakończeniu części oficjalnej zaprosimy na wojskową grochówkę serwowaną na miejskim targowisku.

Zapraszamy!

• Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

• Wydarzenia w listopadzie

Zaproszamy na organizowaną w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w Markach imprezę pod nazwą IKF Korfball Champions League R2, w której weżmie udział aktualny Mistrz Polski - MKS Marcovia Marki.