• Profilaktyka i wychowanie

• Procedury szkolne

• Procedura Bezpieczeństwa - Bezpieczeństwo emocjonalne ucznia pkt. 4. Używanie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych

1) Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe, odtwarzacze i inny sprzęt elektroniczny na własną odpowiedzialność, za zgodą rodziców.

2) Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu przynoszonego przez uczniów.

3) Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych za zgodą rodziców, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za sprzęt, po uprzednim ustaleniu warunków korzystania z wychowawcą – opiekunem grupy.

4) Na terenie szkoły obowiązuje uczniów całkowity zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych w czasie całego pobytu w szkole, tj. w czasie lekcji, zajęć pozalekcyjnych, przerw, pobytu w świetlicy, a także przed i po skończonych zajęciach. Obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych w toaletach szkolnych i przebieralniach. W czasie pobytu na terenie szkoły, telefon i inne urządzenia elektroniczne powinny być wyłączone lub wyciszone i schowane do plecaka lub torby. Korzystanie z telefonów lub innych urządzeń elektronicznych przez uczniów jest możliwe jedynie w sytuacjach opisanych w punktach 5-7.

5) W wyjątkowych sytuacjach uczeń może, za zgodą nauczyciela, zadzwonić z telefonu komórkowego do rodziców/opiekunów.

6) Uczeń ma możliwość używania telefonu komórkowego oraz innego sprzętu elektronicznego jako pomocy dydaktycznej podczas zajęć, jeżeli pozwoli na to nauczyciel prowadzący lekcje.

7) Zezwala się na korzystanie przez uczniów na terenie szkoły z telefonów komórkowych oraz innego sprzętu elektronicznego w cztery wyznaczone dni w ciągu semestru. Za ustalenie i wyznaczenie tych dni odpowiada Samorząd Uczniowski.

8) Niedopuszczalne jest fotografowanie, nagrywanie dźwięku i obrazu za pomocą telefonu, dyktafonu, odtwarzacza MP3 czy aparatu fotograficznego.

9) W przypadku używania telefonu lub innego sprzętu elektronicznego należy nakazać uczniowi jego schowanie.

10) Nauczyciel nie ma prawa skonfiskować i zdeponować telefonu komórkowego lub innego sprzętu elektronicznego, ponieważ stanowi on własność ucznia – takie zachowanie należy traktować jako przywłaszczenie.

11) W przypadku, gdy uczeń nie reaguje na wezwanie do wyłączenia i schowania telefonu lub sprzętu elektronicznego, nauczyciel informuje rodzica (np. za pośrednictwem Librusa) i powiadamia wychowawcę klasy.

12) Następnie wychowawca podejmuje rozmowę z uczniem i wyciąga w stosunku do niego określone konsekwencje (w przypadku kolejnego łamania zasad uczeń ma obniżoną ocenę zachowania o jeden stopień).

• Procedury szkolne