• Projekty

• Każdego dnia w naszej szkole poznajemy wartość pracy indywidualnej wymagającej od nauczycieli dostosowania programy, metod i form, aby były one adekwatne do potrzeb wszystkich uczniów oraz ich możliwości.

Metoda tutoringu, którą wprowadzamy w ramach opracowanego przez nas programu innowacji pedagogicznej zakłada możliwość indywidualnej pracy z uczniem, zarówno na płaszczyźnie dydaktycznej jak i wychowawczej.

CO TO JEST TUTORING?

Tutoring to indywidualna metoda dydaktyczno - wychowawcza, szczególnie skuteczna jeśli chodzi o rozwijanie potencjału uczniów oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy. Polega ona na regularnych, indywidualnych spotkaniach tutora z podopiecznym, w ramach których pracują oni wspólnie nad rozwojem potencjału młodej osoby. Tutoring jest również metodą służącą rozwojowi talentów i mocnych stron uczniów.

KTO TO JEST TUTOR?

Tutor to ktoś, kto pracuje w relacji jeden na jeden. Tutor (z łaciny - opiekun) potrafi pokierować integralnym rozwojem młodego człowieka, trafnie rozpoznać jego potencjał, wspólnie wyznaczyć ścieżkę rozwoju naukowego, osobistego i społecznego, uważnie podchodzić do wyników pracy oraz motywuje ucznia do współpracy.

TUTORZY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020:

p. Zofia Dudyńska

p. Kinga Kręgiel

p. Danuta Skwiot

p. Joanna Sasin

p. Sylwia Zabrodzka

p. Monika Żaczek

p.Monika Hasulak

p.Katarzyna Zdanowicz

W pierwszym roku działalności tutoringu w naszej placówce tutorzy sami dokonują wyboru uczniów do poszczególnych rodzajów tutoringu:

ROZWOJOWEGO

- celem jest tu pomoc uczniowi w odkrywaniu i rozwijaniu jego zdolności, wypracowaniu własnego stylu uczenia się i budowania osobistej ścieżki rozwoju podczas indywidualnych spotkań z wychowankiem