• Świetlica

• Światowy dzień zwierzaka - Projekt edukacyjny, który przybliży dzieciom problem bezdomności psów i kotów oraz sposoby jej zapobiegania; prawidłowe reakcje jak się zachować kiedy spotkamy agresywnego psa; żywienie zwierząt; sposoby bezpiecznego zapoznawania się z psem.

Aby przybliżyć tę tematykę dzieciom, do świetlicy klas 1-3 została zaproszona wolontariuszka fundacji Bezdomniaki wraz z psem, która poprowadzi lekcję edukacyjną. Przez miesiąc będzie zbierana karma dla psów i kotów oraz inne akcesoria, które później zostaną przekazane do fundacji.

• Pasowanie na świetliczaka - Uroczyste włączenie klas pierwszych do świetlicowej gromady; wskazywanie pozytywnych stron świetlicy; podnoszenie jej atrakcyjności w oczach uczniów; integracja uczniów klas pierwszych ze starszymi kolegami i koleżankami; kształcenie u starszych uczniów poczucia odpowiedzialności za młodsze dzieci.

Na uroczystość zostaną zaproszeni wychowawcy klas oraz dyrekcja szkoły.

• Dzień Pluszowego Misia - Zapoznanie dzieci z historią Pluszowego misia; integracja dzieci; rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą; kształtowanie poczucia konieczności; poszanowania zabawek; wspólne gry i zabawy, Cała szkoła czyta dzieciom -

Celem jest zachęcanie dzieci do czytania, zaprzyjaźnienia się z biblioteka; poszerzanie wiedzy; pobudzanie wyobraźni; wzbogacenie słownictwa; wzmacnianie własnej wartości. Przy realizacji tego projektu będziemy zapraszać rodziców oraz Panie z biblioteki do wspólnego czytania.

• Kiermasz Bożonarodzeniowy - Przybliżenie tradycji świątecznej; integracja i wspólne wykonywanie ozdób; uwrażliwianie na piękno.

• Spotkanie przy wigilijnym stole kl. 1 - Integracja grupy świetlicowej; wspólne przygotowanie stołu, dekoracja; poznawanie tradycji i zwyczajów wigilijnych; wspólne śpiewanie kolęd; nauka kulturalnego zachowanie się przy stole; wspólny posiłek.

• Spotkanie z ciekawymi ludźmi - Rozwój zainteresowań uczniów pod kątem poznawania różnych zawodów; ukazywanie wartości pracy w życiu człowieka; okazywanie szacunku dla ludzi pracy; poznawanie różnych miejsc pracy. Do realizacji tego projektu będą zapraszane różne osoby, które będą mogły podzielić się z naszymi dziećmi specyfiką swojego zawodu.

• Spotkanie z przyrodą - Promowanie zdrowego stylu życia przez bezpośredni kontakt ze zwierzętami; ruch na świeżym powietrzu; obserwacja poznanie zasad hodowli i opieki nad zwierzętami; kształtowanie właściwych postaw w stosunku do zwierząt, możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi; budowanie pozytywnych emocji i umiejętności ich wyróżnia. Do realizacji tego programu zostaną zaproszone do szkoły właściciele alpak i sów wraz ze swoimi podopiecznymi, aby dzieci bezpośrednio mogły doświadczyć bliskiego kontaktu ze zwierzętami.