• Świetlica

• 27.06.2022

BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje to dla wszystkich czas zabawy i nowych wrażeń☺️. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich👨‍👧‍👦.

Zawsze zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku☢️💥, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia🙂.

Pamiętaj o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa. W szkolnym Hollu powstała gazetka, na której znajduje się kilka zasad bezpiecznych wakacji.

• 23.06.2022

Wymiana pocztówkowa

Ogólnopolska Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa.

W roku szkolnym 2021/2022 podsumowaliśmy udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji skierowanej do świetlic "Wymiana pocztówkowa". Akcja ta polegała na przesyłaniu kartek z pozdrowieniami dowolnie wybranym wcześniej świetlicom z terenu całej Polski. Dzieci na zajęciach uczyły się pisać pozdrowienia i adresować pocztówki. Uczniowie odszukiwali na mapie miejscowości z których otrzymywaliśmy kartki, zapoznawali się z zabytkami i ciekawostkami z danego zakątka Polski. Dzięki tej akcji dzieci poznały piękno naszej ojczyzny. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale także doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych polskich miejscowości.

W sumie wysłaliśmy 101 pocztówek.

• 16.06.2022

Szkolny Pokaz Talentów

Wczoraj odbył się Szkolny Pokaz Talentów, podczas którego uczniowie z klas 1-3 mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje🤹⛷️💃👯‍♂️👨‍🎤👩‍🎨.

Głównym celem plebiscytu było rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie ich talentów oraz zainteresowań👌

Takie przedsięwzięcia sprzyjają również budowaniu dobrych relacji, podnoszeniu samooceny i wiary w siebie. Motywują dzieci do poszukiwania swoich mocnych stron💛.

Nie ma na świecie człowieka, który nie posiada żadnego talentu. Każdy został obdarzony różnymi zdolnościami, ale nie wszyscy jeszcze je odkryli.

Tego dnia każdy uczestnik miał na scenie swoje „5 minut” sławy😉. Wszyscy uczniowie spisali się świetnie, prezentując swoje pasje, piękne stroje i dobre przygotowanie do występu. Brawa dla Was! 👏👏👏👏👏👏

W pokazie wzięło udział 30 osób.

Mogliśmy podziwiać ich śpiew, taniec solowy

i grupowy, malarstwo, udawanie kota, rapowanie, gre na gitarze, układanie kostki Rubika oraz wernisaż obrazów.

Różnorodność występów była bardzo duża👍.

Postanowieniem jury składającego się z członków Samorządu Uczniowskiego Szkolny Pokaz Talentów wygrali wszyscy uczestnicy ☺️. Spędzając czas w swojej społeczności, integrując się i wspólnie rozwijając pasje każdy jest zwycięzcą 💪💛.

Dziękujemy naszemu jury za dodawanie otuchy młodszym kolegom i koleżankom.

Wojtek Swat, Oliwia Kuba i Oliwia Bączkowska spisali się na medal 🏅!

Egzamin z koleżeństwa zdalni również celująco nasi prezenterzy Maja Szymańska oraz Szymon Kurzela, którzy prowadząc pokaz talentów, dbali o dobre samopoczucie występujących 🏅.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI ZE SZKOLNEGO POKAZU TALENTÓW 🙂.

PS Niebawem pojawią się również filmy z występami naszych uczniów 😉 .

Zespół Nauczycieli Świetlicy we współpracy

z p. Kasią Pełą i p. Andżeliką Duszak.

• 1.1.2001

Dzień Dziecka w świetlicy

1 czerwca uczniowie świetlicy robili plakaty tematyczne, które zdobią szkolny korytarz, oglądali bajkę oraz jedli popcorn jak w prawdziwym kinie. Dla chętnych dzieci odbyło się również malowanie buziek, lub małych wzorów na rączkach.

#świetlica

#dzieńdziecka