• Świetlica

• Regulamin świetlicy szkolnej

1. Uczeń po wejściu do świetlicy ma obowiązek zgłosić się do nauczyciela.
            2. Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym nawet krótkotrwałym oddaleniu się.
            3. Uczniowie mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.
            4. W świetlicy uczniowie nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych urządzeń technicznych przyniesionych z domu.
            5. Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przynoszone do szkoły.
            6. Uczniowie ze świetlicy odbierani są przez rodziców lub inne upoważnione osoby zadeklarowane przez rodzica w karcie zgłoszeniowej.
            7. Uczeń poniżej 7 roku życia nie może samodzielnie opuszczać Świetlicy szkolnej oraz nie może być odbierany przez osobę, która nie ukończyła 10 roku życia (zgodnie z przepisami Kodeksu ruchu drogowego). Zgodę na wyjście dziecka z osobą małoletnią, należy rozumieć jako zgodę na samodzielne wyjście dziecka ze Świetlicy.
            8. W wyjątkowych wypadkach, jeśli dziecko miałoby być odebrane przez osobę, której dane nie zostały umieszczone w karcie zgłoszeniowej, potrzebne jest jednorazowe pisemne oświadczenie rodziców, które powinno być dostarczone do  w adekwatnym do sytuacji czasie.
            9. W przypadku samodzielnego wyjścia dziecka ze świetlicy do domu, potrzebne jest oświadczenie rodziców ze zgodą na takie wyjście, z podaniem daty i godziny o której dziecko ma opuścić świetlicę.
            10. Osobom nieupoważnionym lub opiekunom w stanie nietrzeźwym uczniowie nie będą przekazywani. Wychowawca będzie wzywał innego opiekuna wymienionego w karcie. O takiej sytuacji będzie informowany dyrektor szkoły, pedagog szkolny lub w szczególnych przypadkach policja.
            11. Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.
            12. Rodzic/opiekun osobiście odbiera dziecko ze Świetlicy, oczekując na niego
              w przedsionku szkoły. Nie można wywoływać dziecka przez telefon, umawiać się z nim przed szkołą.
            13. Zgodnie z ustaleniami Rady Rodziców pobierana jest raz w miesiącu dobrowolna opłata za pobyt dziecka w świetlicy w wysokości 10 zł. Pieniądze przeznaczone są wyłącznie na potrzeby świetlicy.
            14. W pracy z dziećmi wychowawca świetlicy współpracuje z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami klas.
            15. Wychowawca klasy wystawiając ocenę z zachowania na koniec roku szkolnego uwzględnia opinię wychowawcy świetlicy na temat każdego dziecka uczęszczającego do świetlicy.
            16. Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego, rodzic/opiekun prawny postanowi wypisać ucznia ze Świetlicy, powinien ten fakt zgłosić nauczycielowi Świetlicy.
            17. Obowiązkiem rodziców lub prawnych opiekunów jest przestrzeganie godzin pracy Świetlicy i punktualnego odbierania dzieci.
            18. Wychowawcy Świetlicy nie odpowiadają za dziecko, które samodzielnie opuściło teren szkoły,
              w czasie, kiedy powinno przebywać w Świetlicy.
            19. W Świetlicy, przez cały rok szkolny, obowiązuje zmiana obuwia.
            20. Rodzice/opiekunowie prawni ucznia zobowiązani są powiadomić wychowawców Świetlicy o zmianie danych kontaktowych oraz wszystkich innych istotnych informacjach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonowanie ucznia w szkole (choroby, alergie, orzeczenia poradni itp.).
            21. W momencie zapisu ucznia do Świetlicy rodzice/opiekunowie prawni zapoznają się i akceptują Regulamin Świetlicy.

Założenia organizacyjne w związku z COVID 19

1. Rodzic lub opiekun przyprowadzający dziecko do szkoły/świetlicy szkolnej wchodzi do wyznaczonej przestrzeni, zachowując zasady:
              1. jeden rodzic/opiekun z dzieckiem/dziećmi,
              2. dystans od kolejnego rodzica/opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
              3. dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,
              4. rodzic/opiekun przestrzega obowiązujących przepisów prawnych związanych
                z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosuje środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
            2. Do szkoły/świetlicy rodzic/opiekun przyprowadza dziecko zdrowe  bez objawów infekcji (kaszel, katar, stan podgorączkowy) oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji
              w warunkach domowych.
            3. Rodzic ma obowiązek poinformowania szkoły/kierownika świetlicy jeśli domownicy są objęci kwarantanną.
            4. Uczeń po wejściu do szkoły dezynfekuje ręce oraz często myje je, zwłaszcza po wyjściu z toalety,  przed posiłkiem, po zabawie.
            5. Komunikacja z wychowawcami świetlicy odbywać się będzie poprzez domofon, dziennik elektroniczny Librus oraz na dworze bezpośrednio z wychowawcą z zachowaniem odległości 1,5 m.
            6. Jeśli nauczyciel świetlicy zaobserwuje u ucznia objawy infekcji górnych dróg oddechowych (kaszel, katar, stan podgorączkowy) odizolowuje ucznia od innych i powiadamia rodziców, którzy powinni niezwłocznie odebrać go ze szkoły.
            7. Przedmioty znajdujące się w świetlicy, których nie będzie można skutecznie umyć lub zdezynfekować zostaną usunięte.
            8. Uczeń posiada własne przybory (np. kredki, pędzle), z których w czasie zajęć świetlicowych będzie korzystał. Uczniowie nie wymieniają się przyborami szkolnymi między sobą.