• Odbiór zaświadczeń z Egzaminu ósmoklasisty

• Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie będą mogli odebrać 6 lipca 2023 roku

w następujących godzinach:

Klasa 8a, 8b - godz.  9:00  -   9:30

klasa 8c, 8d  - godz.  9:30  -  10:00

klasa 8e, 8f  - godz. 10:00  -  10:30

• Młodzieżowa Nagroda Burmistrza Miasta Marki

• Organizatorem Konkursu „Młodzieżowa Nagroda Burmistrza Miasta Marki 2023” jest Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych.

Celem Konkursu jest wyróżnienie młodych osób w wieku 13 – 26 lat działających w roku szkolnym i akademickim 2022/23 na rzecz społeczności lokalnej.

TERMIN I WARUNKI ZGŁASZANIA NOMINACJI

Zgłoszenia kandydatur może dokonać:

1) każda osoba fizyczna, przy czym nie może to być członek Kapituły,

2) organizacja pozarządowa,

3) szkoła podstawowa i ponadpodstawowa,

4) uczelnia wyższa,

5) placówka opiekuńczo-wychowawcza.

Warunkiem dopuszczenia nominacji pod obrady Kapituły jest poprawnie wypełniony właściwy formularz zgłoszenia do Konkursu stanowiący załącznik nr 1 do Regulaminu.

Formularz zgłoszenia nominacji dostępny jest na stronie www.marki.pl lub w Wydziale Aktywności Lokalnej CAF3 Urzędu Miasta Marki.

Do formularza zgłoszenia nominacji powinien być załączony formularz zgody osoby nominowanej do Konkursu, który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu.

Nagroda może być przyznana osobie, która jest mieszkańcem Miasta Marki oraz działała społecznie w roku szkolnym i akademickim 2022/2023 w jednej z następujących dziedzin:

1) pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób,

2) promocji i organizacji wolontariatu,

3) upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji,

4) ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,

5) rozwoju społeczności lokalnej, integracji mieszkańców i budowy lokalnej tożsamości,

6) pomocy ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych, a jej działania są udokumentowane.

Formularz zgłoszenia do Konkursu wraz ze zgodą osoby nominowanej można składać:

1) osobiście w kancelarii Urzędu Miasta Marki w pokoju nr 13, w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Młodzieżowa Nagroda Burmistrza Miasta Marki 2023”,

2) przysłać pocztą na adres Urzędu Miasta Marki, al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, 05-270

Marki, albo

3) wysłać skan tych dokumentów odręcznie podpisanych lub opatrzonych elektronicznym podpisem kwalifikowanym na adres caf3@marki.pl.

Termin składania zgłoszeń upływa 10 lipca 2023 r. o godzinie 22:00, decyduje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Miasta Marki.

Szczegóły tej inicjatywy znajdują się na stronie internetowej miasta pod linkiem: http://www.marki.pl/aktualnosc-11745-mlodziezowa_nagroda_burmistrza_miasta_marki

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów w tej pilotażowej edycji konkur

• Warsztaty malarskie podczas Dni Marek 2023

• W niedzielne popołudnie 4 czerwca w Parku Mareckim podczas Dni Marek odbyły się w plenerze warsztaty malarskie pt. Coś wesołego.
              Warsztaty organizowane były przez MOK we współpracy z SP2.
              Poprowadziły je: Pani Luiza Wojciechowska-Konopka komisarz galerii MOKu razem z panią Moniką Załęską nauczycielem plastyki z SP2.
              Warsztaty cieszyły się  ogromnym zainteresowaniem i popularnością.  Bardzo licznie wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły, tworząc wspaniałe dzieła na dużych formatach. Dzieci tworzyły z ogromnym zapałem, wykazując się ogromną kreatywnością i talentem. Powstały cudowne, wesołe i bajkowe dzieła, które podziwiać można było tego dnia na wystawie poplenerowej w parku, a od poniedziałku 05.06.2023r. w  galerii Marecki Mareckiego Ośrodka Kultury.
              Zapraszamy wszystkich do zwiedzenia wystawy i obejrzenia fotorelacji z pleneru.
              Dziękujemy naszym wszystkim szkolnym artystom :)

• Występ uczniów SP2 podczas Dni Marek 2023

• W niedzielę 04.06.2023r. w Parku Mareckim uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas Dni Marek. Tym razem z repertuarem instrumentalnym.

W grze na instrumentach naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Nina Ołtarzewska zagrała na pianinie:

- Wesołego kundelka

- Prząśniczkę - Stanisława Moniuszki

Bila Taisiia wykonała na skrzypcach utwory:

- Roundtable Riral

- Alleluja - Rapuncy (Roszpunka)

Na wiolonczeli zaprezentowała się Zofia Łagowska w utworach:

- Sonata G- dur Ludvig van Beethoven

- Fruhlingslied (Wiosenna piosenka)

- August Nolck- Lovely - Billie Eilish- Motyw przewodni z filmu Piraci z Karaibów

Opiekun muzyczny - Monika Załęska

Dziękujemy serdecznie naszym szkolnym wirtuozom :)

• Bezpieczne wakacje "Lato w Markach 2023"

Szanowni Rodzice,

w tym roku po raz kolejny Gmina Marki zorganizuje dla Państwa dzieci zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

w czasie wakacji w formie półkolonii w następujących terminach:

SP4 26 czerwca - 7 lipca;

SP3 10 lipca - 14 lipca;

SP5 17 lipca - 28 lipca;

SP2 31 lipca - 11 sierpnia.

Oferta półkolonii dotyczy uczniów  klas I-VIII, uczęszczających do danej szkoły.

Opłaty za korzystanie z półkolonii za jeden tydzień:- 250 zł opłata stała;- 40 zł obiady.

W ramach opłaty stałej szkoła zapewni opiekę, realizację programu profilaktycznego

oraz udział w zajęciach stacjonarnych i wyjazdowych.

Szkoła zapewnia opiekę sprawowaną przez nauczycieli w godz. 6.30 - 17.30.

Zapisy będą odbywały się w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko

poprzez złożenie odpowiedniego formularza w dniach 6-12 czerwca 2023 roku.

Proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem i z informacjami dodatkowymi.

Proszę pamiętać o regulowaniu opłaty w odpowiednich terminach.

Nie uiszczenie opłaty w terminie skreśla dziecko z listy uczestników.

Formularze będą dostępne na stronach internetowych szkół oraz w wersji papierowej

w portierni i sekretariacie.