• Marecki Samorząd śpiewa dzieciom

• Muzyczne widowisko dla dzieci Kózka Samochwała

Podstępny Wilk, sprytne Kozy, płaczący Chrzan, tańczące Ogórki oraz Ryby, Żaby i Raki

to bohaterowie muzycznego widowiska, na które zapraszamy 1 czerwca.

Scenariusz na podstawie pięknych bajek Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry

oraz wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna

opracowała Aleksandra Jankowska i Agnieszka Lużyńska.

Obsada jest wyjątkowa. Jacek Orych, burmistrz Marek, Paweł Pniewski.

Przedstawiciele Rady Miasta Marki: Agnieszka Lużyńska, Anna Chojecka, Marlena Stosio,

Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc, Marek Mielczarek, Robert Szafrański, Jarosław Jaździk,

reprezentująca MCER Katarzyna Bielska, Piotr Grubek z Mareckich Inwestycji Miejskich,

Luiza Wojciechowska-Konopka i Antonina Van Dessel (MOK)  oraz Adam Tkaczyk

Wszyscy śpiewają i tańczą.

reżyseria Aleksandra Jankowska

opracowanie muzyczne i akompaniament Dawid Ludkiewicz

choreografia Kinga Jakubowska

scenografia Hanna Mrozowska

rysunki Edyta Bystroń

animacje Marcin Skotnicki

Premiera w Dzień Dziecka (czwartek, 1 czerwca) o godz. 18.00 w sali widowiskowej

Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, ul. Wspólna 40.

bezpłatne wejściówki mokmarki.pl  oraz w kasie MOK i MCER

• Zaproszenie na Konferencję "Jak zdjąć nogę z gazu - czyli słów kilka o zdrowiu psychicznym nastolatków"

• Jak co roku wiosną Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach wraz z Partnerami zaprasza na ogólnopolską konferencję on-line dedykowaną: nauczycielom, pedagogom, psychologom, osobom pracującym z dziećmi i rodzicom, pod tytułem: "Jak zdjąć nogę z gazu - czyli słów kilka o zdrowiu psychicznym nastolatków".

W tym roku partnerem merytorycznym konferencji jest EduAkcja platforma online tworzona przez najbardziej poszukiwanych i cenionych profesorów, ekspertów i praktyków w Polsce. (https://www.edu-akcja.pl/) Konferencja jest współorganizowana z Miastem Katowice oraz UNICEF-em.

Konferencja odbędzie się 15.05.2023 r. godzinach 9:00 – 15:50

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału. Certyfikat zostanie umieszczony/przypięty na górze czatu - przez cały czas trwania konferencji będzie do samodzielnego pobrania.

Prelegentami w tym roku będą:

prof. Marek Kaczmarzyk

prof. Jacek Pyżalski

prof. Marcin Szulc

Robert Rejniak.

Każdy z prelegentów przygotował dla Państwa ciekawe wystąpienie (szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej) oraz zarezerwował czas na Państwa odpowiedzi.

Tegoroczna konferencja będzie nagrywana, jednak dostęp do nagrania dostępny będzie na platformie YT Pałacu Młodzieży w Katowicach jedynie przez 60 dni po zakończeniu wydarzenia.

Uwaga!

Zapisu na konferencję można dokonać pod linkiem:

Rejestrując się na wydarzenie uprzejmie prosimy o uważne wpisywanie adresu e-mail, na który otrzymają Państwo link umożliwiający udział w konferencji (na początku maja wyślemy - będzie on też dostępny w dniu konferencji na stronie głównej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Prosimy o sprawdzanie folderu spam, lub niezwłoczne zgłaszanie problemów pod adresem konferencjamaj23@pm.katowice.pl - gdyby link do Państwa nie dotarł. W dniu konferencji poczta e-mail nie będzie obsługiwana.

HARMONOGRAM KONFERENCJI

9:00 – rozpoczęcie wydarzenia

9:00 – 10:20 – wykład prof. Marka Kaczmarzyka oraz sesja pytań i odpowiedzi.

"Czas stanowczych reakcji na bunt czy okres ochronny? O tym, jak współczesność zmienia to, co naturalne, w to, co zabójcze".

10:20 – 10:30 – przerwa

10:30 – 11:50 - wykład Roberta Rejniaka oraz sesja pytań i odpowiedzi

"Zachowania ryzykowne – jak je rozpoznać i jak właściwie na nie reagować?"

11:50 – 12:00 – przerwa

12:00 – 13:20 – wykład prof. Jacka Pyżalskiego oraz sesja pytań i odpowiedzi

"O co naprawdę chodzi z relacjami w klasie?"

13:20 – 13:30 – przerwa

13:30 – 14:50 – wykład prof. Marcina Szulca oraz sesja pytań i odpowiedzi

„OK Boomer!” - Czego wystrzegać się w wychowaniu i edukacji oraz jak mądrze wspierać młodzież w rozwoju.

14:50 – 15:00 – przerwa

15:00 – 15:50 – sesja podsumowująca z ekspertami