Jak co roku wiosną Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach wraz z Partnerami zaprasza na ogólnopolską konferencję on-line dedykowaną: nauczycielom, pedagogom, psychologom, osobom pracującym z dziećmi i rodzicom, pod tytułem: "Jak zdjąć nogę z gazu - czyli słów kilka o zdrowiu psychicznym nastolatków".
W tym roku partnerem merytorycznym konferencji jest EduAkcja platforma online tworzona przez najbardziej poszukiwanych i cenionych profesorów, ekspertów i praktyków w Polsce. (https://www.edu-akcja.pl/) Konferencja jest współorganizowana z Miastem Katowice oraz UNICEF-em.
Konferencja odbędzie się 15.05.2023 r. w godzinach 9:00 – 15:50.
Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału. Certyfikat zostanie umieszczony/przypięty na górze czatu - przez cały czas trwania konferencji będzie do samodzielnego pobrania.
Prelegentami w tym roku będą:
prof. Marek Kaczmarzyk
prof. Jacek Pyżalski
prof. Marcin Szulc
Robert Rejniak.
Każdy z prelegentów przygotował dla Państwa ciekawe wystąpienie (szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej) oraz zarezerwował czas na Państwa odpowiedzi.
Tegoroczna konferencja będzie nagrywana, jednak dostęp do nagrania dostępny będzie na platformie YT Pałacu Młodzieży w Katowicach jedynie przez 60 dni po zakończeniu wydarzenia.
Uwaga!
Zapisu na konferencję można dokonać pod linkiem:
https://forms.office.com/e/hCnxi8sA4b
Rejestrując się na wydarzenie uprzejmie prosimy o uważne wpisywanie adresu e-mail, na który otrzymają Państwo link umożliwiający udział w konferencji (na początku maja wyślemy - będzie on też dostępny w dniu konferencji na stronie głównej Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Prosimy o sprawdzanie folderu spam, lub niezwłoczne zgłaszanie problemów pod adresem konferencjamaj23@pm.katowice.pl - gdyby link do Państwa nie dotarł. W dniu konferencji poczta e-mail nie będzie obsługiwana.
HARMONOGRAM KONFERENCJI
9:00 – rozpoczęcie wydarzenia
9:00 – 10:20 – wykład prof. Marka Kaczmarzyka oraz sesja pytań i odpowiedzi.
"Czas stanowczych reakcji na bunt czy okres ochronny? O tym, jak współczesność zmienia to, co naturalne, w to, co zabójcze".
10:20 – 10:30 – przerwa
10:30 – 11:50 - wykład Roberta Rejniaka oraz sesja pytań i odpowiedzi
"Zachowania ryzykowne – jak je rozpoznać i jak właściwie na nie reagować?"
11:50 – 12:00 – przerwa
12:00 – 13:20 – wykład prof. Jacka Pyżalskiego oraz sesja pytań i odpowiedzi
"O co naprawdę chodzi z relacjami w klasie?"
13:20 – 13:30 – przerwa
13:30 – 14:50 – wykład prof. Marcina Szulca oraz sesja pytań i odpowiedzi
„OK Boomer!” - Czego wystrzegać się w wychowaniu i edukacji oraz jak mądrze wspierać młodzież w rozwoju.
14:50 – 15:00 – przerwa
15:00 – 15:50 – sesja podsumowująca z ekspertami