• Zapraszamy na wykłady i warsztaty

• Nowe nałogi? Nie moje dziecko!

Burmistrz Miasta Marki zaprasza rodziców na cykl warsztatów i wykładów dotyczących problematyki marihuany wśród polskiej młodzieży oraz faktów i mitów na temat gier komputerowych. Rodzicie nauczą się jak „zdrowo” dziecko może korzystać z nowoczesnych technologii i kiedy zaczyna się uzależnienie oraz co warto wiedzieć przed kupnem dziecku pierwszego smartfona. Zajęcia dla rodziców będą odbywały się w CAF3 przy ul. Fabrycznej 3 od godz. 17 do 20 w następujących terminach:

• 17 listopada
              • 18 listopada
              • 8 grudnia
              • 15 grudnia
              • 21 grudnia

Zaplanowano również spotkania z ekspertami profilaktyki uzależnień, podczas których poruszone zostaną takie tematy jak: Nastolatki i gry komputerowe, Nastolatki, a marihuana- czy nie uzależnia? Brzdąc i smartfon – kiedy i na jakich zasadach pozwalać dziecku korzystać z telefonów. Spotkania odbędą się w terminach:

3 listopada - SP nr 2, ul. Szkolna 9

Brzdąc i Smartfon - kiedy i na jakich zasadach pozwalać małemu dziecku z niego korzystać? - godz. 17:00

Nastolatki i gry komputerowe - godz. 18:15

16 listopada – SP nr 1, ul. Okólna 14

Zapisy na spotkania odbywają się za pośrednictwem formularza on-line:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScb54jE1A-9gogax74AtTWHqvRu0hCcXQKesiu0Uake5OrTig/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

i na adres:

profilaktyka@opsmarki.pl

• II Przegląd ARTYSTYCZNE MARKI

• Zapraszamy  dzieci i młodzież do udziału w II Przeglądzie ARTYSTYCZNE MARKI pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha, którego organizatorami są: Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz Mareckie Centrum Edukacyjno Rekreacyjne.

Przegląd składa się z dwóch etapów:

·        I Etap – PRZESŁUCHANIA w Mareckim Ośrodku Kultury im Tadeusza Lużyńskiego, w terminie do 10 listopada 2022 r.

·        II Etap – KONCERT GALOWY w Mareckim Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnym, 26 listopada 2022 r.

Terminy przesłuchań zostaną podane po zamknięciu list startowych na stronie www.mokmarki.pl.

W ramach Przeglądu przewidziano następujące formy prezentacji:

·        wokalne (piosenka autorska, aktorska, poezja śpiewana itp.)

·        teatr (etiudy aktorskie, stand up, recytacja)

·        taniec  (dowolna technika)

·        plastyka (techniki płaskie, w tym: malarstwo, grafika, batik itp.)

Zgłoszenia do 21 października 2022 r. osobiście, listownie na adres: Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki lub poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.mokmarki.pl

• Zaproszenie na Konferencję "Nowe Technologie w Edukacji"

• Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników nowych technologii w edukacji. 13 października spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej 9.

Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i praktyk w związku z pozyskanym sprzętem z Laboratoriów Przyszłości a także stosowaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych na lekcjach – informują przedstawiciele SP2.

Program konferencji:

• 16.00 - otwarcie konferencji
              • 16:10-17:00 Laboratoria przyszłości w praktyce (ekspert Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów W Warszawie)
              • 17:00-18:00 Mózg a nowe technologie? (Marcin Siekański - ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki, Indigo Mental)
              • 18:00-19:00 Nauczyciel w social mediach. (Ewa Czajka - matma prosta i półprosta, Andrzej Strycharczuk- Pan od fizyki-Teach for Poland)
              • 19:00-20:00 Poczęstunek i wymiana doświadczeń.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W przypadku pytań bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu emailowego PatrycjaJanekankit@spnr2marki.onmicrosoft.com lub telefonicznego +48 662 053 256.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.