• Informacja:

• Od dn. 30.03.2020 r. (od poniedziałku) psycholog i pedagog szkolny prowadzą dyżury telefoniczne dla rodziców i dzieci codziennie w godz. 12-14.

Kamila Sekuła- pedagog szkolny tel. 512 736 631

Karolina Mucha- psycholog szkolny tel. 512 430 943

• Przesuwamy zapisy do pierwszych klas

• Ważne informacje dla rodziców. Zapisy rozpoczną się niecały miesiąc później.

W związku zawieszeniem zajęć w szkołach podstawowych zmieniliśmy terminy zgłaszania dzieci do klasy pierwszej obwodowej szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021. Planowany termin zgłaszania dzieci od 1 do 30 kwietnia 2020 roku przesunęliśmy na okres od 27 kwietnia do 15 maja 2020 roku.

W przypadku dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko nie zamieszkuje, rekrutacja odbędzie się w zaplanowanym terminie. Rekrutację przeprowadzą szkoły, które będą posiadały wolne miejsca w oddziałach klas pierwszych. Harmonogram tej rekrutacji dostępny jest na miejskiej stronie interetowej w zakładce „Edukacja” – „Rekrutacja do szkół i przedszkoli.

• Informacja:

• W terminie 16 - 25 marca 2020 r. sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach: 9:00 - 13:00. Uprzejmie prosimy o ograniczenie wizyt do absolutnego minimum z uwagi na Państwa i nasze bezpieczeństwo.

• Uwaga! Przedszkola i szkoły zamknięte!

• Decyzje rządu w kontekście zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa:

Decyzją rządu przez dwa tygodnie placówki edukacyjne będą zamknięte. W tym tygodniu, w czwartek i piątek, będzie w nich sprawowana opieka.

- Chcemy, żeby szkoły były zamknięte dla celów bezpieczeństwa zdrowotnego. Zdecydowaliśmy się zamknąć placówki kultury, muzea, ale i kina. Zamykamy też szkoły wyższe - informuje premier Mateusz Morawiecki.

- To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Gorący apel o odpowiedzialność - dodaje Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

• Mistrzostwa Marek w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn

• W grudniu  w Sp 5 odbyły się Mistrzostwa Marek w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Dzięki świetnej grze nasza drużyna  w składzie: Maja Lewczuk 7a ,Julia Nowińska 7a ,Kinga Pajaujyte 7a , Jan Kalisiak 8a,Mateusz Marczyk 8b,Marcel Gonciara 7a zajęła 1 miejsce w  obu kategoriach i reprezentowała po feriach  nasz rejon w Mistrzostwach Powiatu w Duczkach .Po wielogodzinnych zmaganiach chłopcy zajęli 4 miejsce,a dziewczy 6 w Powiecie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia  w przyszłym roku.