• Aktualności

            • Wprowadzenie stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju

            • Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

              • nr 87 z dnia 14 kwietnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
              • nr 88 z dnia 14 kwietnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

              Zarządzenia obowiązują od dnia 16 kwietnia 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 30 kwietnia 2022 roku do godz. 23:59.

              Centrum Edukacji Artystycznej przypomina, że w tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.

              W odniesieniu do szkół i placówek artystycznych (jak też pozostałych jednostek oświatowych), stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) oznacza oprócz konieczności zwrócenia zwiększonej uwagi na podejrzane zachowania osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu szkół i placówek lub podejrzane przedmioty, przede wszystkim wprowadzenie bezwzględnego zakazu wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym, zgodnie z regulacją pkt I ust. 2 pkt 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP (Dz. U. z 2016 r. poz. 1101 z późn. zm.).

              Przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie i ich opiekunowie prawni.

              Należy się liczyć także z możliwymi kontrolami dokonywanymi przez funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej.

              Centrum zwraca się prośbą o poinstruowanie personelu szkół i placówek w kwestii konieczności przestrzegania powyższych zasad. 

              Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

            • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

            • Na dziedzińcu kościoła parafii Św. Izydora w niedzielę 10 kwietnia 2022, zostały złożone wieńce pod Krzyżem Katyńsko-Smoleńskim w intencji polskich oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza i innych formacji pomordowanych przez Rosjan w marcu i kwietniu 1940 r. w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Miednoje, Charkowie.

              W niedzielnej uroczystości swój udział wzięły grupy rekonstrukcyjne Rodzinna Grupa Historyczna Szwadron Żandarmerii Rodziny Kaczyńskich z Zieleńca, Sekcja Historyczna Grom w Barwach 13. Pułku Ułanów Armii Krajowej z Radzymina oraz poczet sztandarowy Towarzystwa Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury z Warszawy, delegacja Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego WOLI z Warszawy, jak również poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Markach.

            • Koncert "Marki dla Ukrainy"

            •  

              Zapraszamy do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego na wyjątkowe wydarzenie charytatywne- koncert połączony m.in. z degustacją dań ukraińskich i wernisażem wystawy zdjęć „Marki dla Ukrainy”. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha. „Już 21 kwietnia, we czwartek o godz. 19.00 w MCER wybrzmi poezja i muzyka, w proteście przeciwko wojnie. Chcemy opowiedzieć o naszej nadziei na wolną Ukrainę, ukazać piękno wzajemnych relacji oraz wesprzeć wszystkich na duchu. W koncercie wystąpi solistka Opery Narodowej, Anna Lubańska, wirtuoz gitary Roman Ziemlański, aktor Jerzy Łazewski oraz nowoutworzona grupa wokalna polsko-ukraińska Kalina. Usłyszymy także zespół Fundacji Otwarte Serce, grupę etniczno-folkową Sumana, artystów z Teatru Piosenki OLALA oraz przyjaciół Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Na Scenie MCER wystąpi także polsko-ukraiński duet taneczny: Paulina i Yurii Savka.Cały dochód z koncertu oraz wydarzeń towarzyszących będzie przeznaczony dla Ukraińców, którzy przybyli do Marek.Bilety-cegiełki w cenie 35 zł do nabycia w kasach MCER oraz na www.Bilety24.pl.”

               

              W związku z organizowanym koncertem zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie artystycznym „Radosna twórczość dla Ukrainy” organizowanym przez Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. Zapraszamy wszystkich uzdolnionych mieszkańców Marek- dorosłych, ale także dzieci i młodzież. Prosimy o przedstawienie twórczych pomysłów w formie rysunków, obrazów, rękodzieła w dowolnej technice i formie. Najciekawsze dzieła zostaną wylicytowane podczas koncertu, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz mieszkańców Ukrainy z naszego miasta. Prace można dostarczać do 19 kwietnia do biura MCER, ul. Wspólna 40. Regulamin konkursu i więcej informacji znajduje się na stronie www.mcer.pl

              Organizatorami wydarzenia „Marki dla Ukrainy” są Miasto Marki, Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Fundacja Otwarte Serce, Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.

              Zapraszamy!

            • Kiermasz Świąteczny

            • W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły przygotowali ozdoby

              świąteczne, które można zakupić na stoisku w holu głównym. 

              Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną wykorzystane na cele związane ze wspieraniem działalności szkoły.

              Serdecznie dziękujemy za Państwa życzliwość i pomoc!!! 

              Dyrekcja i Rada Rodziców SP2

            • Stypendium szkolne w roku szkolnym 2021/2022 – II semestr

            •  

              Stypendia szkolne są przyznawane dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej.

              Termin składania wniosków:  do 8 kwietnia 2022 r.

              Kto może złożyć wniosek?

              • rodzice, opiekunowie prawni niepełnoletniego ucznia,
              • pełnoletni uczeń,
              • dyrektor szkoły.

              Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 600,00 zł netto na osobę w rodzinie. Wnioski należy pobrać i składać w gabinecie pedagoga szkolnego w sali nr 40 u Pani Kamili Sekuły. Wniosek dostępny również w formie załącznika poniżej:

              druki dla rodziców, którzy składają wniosek po raz pierwszy)

              druki dla rodziców, którzy składali wniosek w I semestrze

               

              Przykładowy katalog wydatków

              Wnioskodawcy przedstawiają uzyskany dochód rodziny z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku tj. z marca 2022 r., a w przypadku utraty dochodów z miesiąca, w którym wniosek został złożony.


              Wymagane dokumenty (odpowiednio do sytuacji ucznia):

              • Zaświadczenie o wysokości:
                dochodu netto z zakładu pracy
                renty/emerytury (odcinek renty/emerytury)
                alimentów (wyrok sądowy mówiący o wysokości zasądzonych alimentów lub zaświadczenie komornika lub decyzja z OPS - funduszu alimentacyjnego),
              • Zaświadczenie z Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy (z prawem lub bez prawa do zasiłku),
              • Oświadczenie o pozostawaniu bez pracy i nieosiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku osób niezarejestrowanych w Urzędzie Pracy,
              • Zaświadczenie lub decyzja z OPS o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny).
              • Inne zaświadczenia/decyzje w zależności od sytuacji rodzinnej ucznia.

              Do rozliczenia mogą zostać uwzględnione rachunki za zakupy dokonane w okresie od stycznia br. do końca maja. 

              Kamila Sekuła
              pedagog szkoły


      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków
        • ul. Szkolna 9 05-270 Marki Poland
        • Poniedziałek - czwartek od 08:00 do 16:00 Piątek dzień wewnętrzny
        • 22 781-11-29
        • 000800634
        • 125-093-67-95
      • Logowanie