• „Śniadanie daje moc”

• Serdecznie dziękujemy pani Joannie Piotrowskiej za udostępnienie kuchni w mareckim CAF3. Dzięki doskonałym warunkom, uczniowie kl.II e mogli samodzielnie przygotować kanapki, oczywiście z zachowaniem zasady zdrowego odżywiania. Drodzy Rodzice od jutra możecie liczyć na pomoc dzieci. To już kolejna lekcja tej klasy w ramach projektu : „Śniadanie daje moc”.

• Europejski Dzień Języków

• 26 września 2019 r. czyli w Europejskim Dniu Języków w ramach obchodów różnorodności językowej Europy uczniowie naszej szkoły poznawali języki i kulturę innych krajów europejskich - Francji, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Niemiec. Podczas lekcji samodzielnie przygotowali wyrazy w językach obcych, które umieszczali w chmurkach i poznawali ich znaczenie. Były też prezentowane dania, które wszystkim bardzo smakowały, szczególnie calamari i patatas bravas. Po smacznej przekąsce słuchaliśmy  muzyki danego kraju, zrobiliśmy plakaty przedstawiający symbole państw europejskich, a na koniec lekcji wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Atmosfera była wspaniała. Zmotywowała ona uczniów do powtórzenia podobnych zajęc z innym językiem

• Całodniowa wycieczka w Kłodawie.

• Dnia 25 września klasy IIIc i IIId były na całodniowej wycieczce  w Kłodawie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić 600 metrów pod ziemią czynną kopalnię soli.  Po obfitym obiedzie w Karczmie w Miłosnej obejrzeli Skansen pod Łęczycą oraz niedaleko położoną Kolegiatę Tumską i wysłuchali związaną z tym miejscem legendę o diable Borucie. W drodze powrotnej zajechali do miejscowości Piątek -geograficznego środka Polski. To był dzień pełen dobrych wrażeń i radosnych chwil w gronie kolegów i koleżanek.