• Aktualności

            • Konkurs

            • Szanowni Państwo,Z wielką radością już kolejny rok z rzędu zapraszamy Państwa do udziału w konkursie dot. wiedzy Jana Pawła II, który Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowuje na zlecenie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

              Tegoroczna edycja konkursu zatytułowana jest „Jan Paweł II – człowiek wolności”. Konkurs po zmianach związanych z reformą oświaty jest adresowany w tym roku wyłącznie do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.Bardzo liczymy na liczny udział uczniów w konkursie, tym bardziej, że bieżąca edycja konkursu będzie jednocześnie doskonała okazją do przygotowania uczniów do przeżywania 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

              Regulamin oraz wszystkie potrzebne informacje nt. konkursu znajdą Państwo pod adresem: https://www.centrumjp2.pl/konkurs2019/

            • Pomoc dla Klaudii

            • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie! POMAGAMY KLAUDII ❤💪
              Zbieramy wszystko, co może zostać wykorzystane podczas kiermaszu, którego dochód zostanie przekazany na operację dla  KLAUDII. Zbiórka w szkole w wyznaczonym miejscu na parterze !!!

            • Lapbook

            • Wtorek w klasie 2a minął bardzo kreatywnie. Uczniowie wykonywali podczas zajęć ortograficzne lapbooki . 
              Lapbook swoim wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów i elementów na dany temat . Uczniowie mogą je wykonać, dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub różne skrytki to, co uznają za warte odkrycia lub głębszej refleksji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja.
              Był to pierwszy raz kiedy uczniowie zetknęli się z taką formą pracy więc większość elementów było przygotowane przez nauczyciela ale każdy mógł wykorzystać je na swój sposób.  Następne lapbooki będą już na pewno tylko i wyłącznie fantazją ucznia.

            • Pasowanie na świetliczaka

            • 22.10 w świetlicy szkolnej odbyło  się pasowanie na świetliczaka wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami. erdecznie dziękujemy uczniom ze starszych klas za pomoc

            • Tutoring działa

            • Tutoring bardziej niż metodą -  jest sposobem, myślenia o ludziach i swiecie oraz wynikającym z tego sposobem bycia. To postawa życiowa polegająca na nieustannym pragnieniu zrozumienia drugiego człowieka pomimo dzielących róznic.

            • Układanie planu wydarzeń czasem nie jest proste.

            • Dzisiaj uczniowie klasy 4c na języku polskim tworzyli plan wydarzeń na podstawie lektury " Pinokio". Nie zawsze wszyscy się zgadzali z kolejnym wydarzeniem z lektury, a w tedy z pomocą przychodziła książka. Sprawdzaliśmy wszyscy i plan wydarzeń ułożony

            • Biegi rejonowe w Radzyminie

            • Wrzesień w szkolnym kalendarzu sportowym to miesiąc biegów przełajowych. SP2 wystawiła liczną drużynę na biegi rejonowe w Radzyminie. Biegi odbyły się w dniach 19 i 20 września 2019r. Do kolejnego etapu powiatowego dostało się, po  ciężkiej walce, 8 naszych uczniów: Norbert Talapka 7C, Kacper Wałczuk 8C, Iza Jaworska 8A, Martyna Królik 5A, Lena Perzanowska 5E, Alicja Ratke 6A, Michał Ruliński 6A, Gabriela Stawirej 6A. Podkreślić należy 3 miejsce Norbert Talapka oraz 2 miejsce Michał Ruliński. Etap powiatowy odbył się 25 września 2019r. w Wołominie i był bardzo trudny. Awans do kolejnego etapu międzypowiatowego wywalczyła sobie Alicja Ratke.

            • Wioska Żywej Archeologii.  

            • Klasy 2b, 4c i 5d w Wiosce Żywej Archeologii.  

              Byliśmy na Bródnie, gdzie tysiąc lat temu we wczesnym średniowieczu zaczęła się historia Warszawy. Poznaliśmy świat Słowian i Wikingów, sposoby naszych przodków na udane życie i dobrą zabawę. Niezwykła lekcja żywej historii z prezentacją dawnych wierzeń, obrzędów i obyczajów. Uczestniczyliśmy w warsztatach dawnych rzemiosł i zapomnianych zawodów. Była pasieka z pszczołami, ptaszarnia (sokół, puchacz), pokazy sokolnicze, owce.  Poznaliśmy dawne metody kucharzenia i konserwowania żywności. Uczestniczyliśmy w pokazach fechtunku. 

              Dziękujemy  za możliwość uczestniczenia w tej niezwykłej lekcji historii. 

              Ekipie Wioska Żywej Archeologii dziękujemy za gościnność,  degustację dawnego jadła oraz za piękne spotkanie z historią.

            • Ślubowanie

            • Dnia 14 października odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści w krótkim programie artystycznym zaprezentowali swoje talenty, po czym złożyli ślubowanie stając się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Członkowie koła teatralnego wraz ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom administracji z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

            • Kino

            • 8 pażdziernika uczniowie z  klas 5 b i 5c wybrali się do Multikina, aby obejrzeć film pt. Był sobie pies 2. Film ten wyzwolił w nas wiele emocji a nawet łez. Uświadomił nam siłę przyjaźni między ludźmi i zwierzętami.

            • Pustynia w słoju

            • Na zajęciach koła plastycznego uczniowie tworzyli PUSTYNIĘ W SŁOJU.

              Podczas warsztatów z panią Moniką, dzieci nauczyły się jak przygotować podłoże, dobrać odpowiednie rośliny z gatunku sukulentów i kaktusów, a następnie właściwie zakomponować i zasadzić je w szklanym naczyniu (dużym słoju lub ozdobnym szkle). Uczniowie tworzyli własny, mały pustynny ekosystem, który jest zarazem przepiękną kompozycją, naturalną ozdobą wnętrza i ciekawym eksperymentem.

              Wykreowany przez uczniów mikroświat zaczyna żyć własnym życiem i funkcjonuje podobnie jak świat zewnętrzny.

              Przed nami warsztaty pt. LAS W SŁOIKU.

            • Co się kryje na talerzu?

            • Klasa 2a przez cały tydzień realizowała projekt edukacyjny dotyczący zdrowego odżywiania. Pojawiło się dużo ciekawych informacji. Nie zabrakło również dobrej zabawy i oczywiście smacznych kanapek, które z tej okazji dzieci wykonały podczas jednej z lekcji .

            • Analiza tekstu z użyciem argumentów

            • Analiza tekstu z użyciem argumentów,  w dodatku z różnych punktów widzenia, to wcale niełatwa sprawa.  Efektywniej i przyjemniej wychodzi podczas pracy w grupie. Co dwie głowy, to nie jedna Uczniowie klasy 6d, kształtują umiejętność pracy zespołowej już nie pierwszy raz. Dzisiaj pochylili się nad dość trudnym tematem, "poświęcenia się" na podstawie tekstu - Każdy musi coś poświęcić, Eoin Colfer.

               

               

            • Tworzymy plan wydarzeń

            • Jak przeżyć wycieczkę klasową jeszcze raz?

              Sposób jest prosty!!!

              Wystarczy wspólnie ułożyć plan wydarzeń, a potem przedstawić go w formie Papierowego Teatru Kamishibai. 

              Zapraszamy do teatru  - przed Państwem twórczość własna uczniów klasy 4a i 4c. 

              Język polski jest przyjemny

            • IX Światowy Dzień Tabliczki

            • 4 października to  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". To będzie ciekawy dzień! Pełen obliczeń matematycznych i patroli egzaminacyjnych  Zapraszamy do wspólnej zabawy z tabliczką mnożenia

            • ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO (MPD)

            • 7 października po raz pierwszy w naszej szkole będziemy obchodzić Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD). Motywem przewodnim tego dnia jest kolor zielony - dlatego już w najbliższy poniedziałek wspólnie zaświecimy na zielono – ubierzmy się w kolorze zielonym, aby w ten sposób zaznaczyć naszą solidarność z osobami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

              W Polsce, ponad połowa dzieci, żyjących z niepełnosprawnościami, to dzieci dotknięte Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Zatem Mózgowe Porażenie Dziecięce jest główną przyczyną niepełnosprawności.

              Mózgowe Porażenie dziecięce jest zespołem różnorodnych objawów zaburzeń czynności ruchowych i napięcia mięśni, wywołanych uszkodzeniem mózgu lub nieprawidłowościami w jego rozwoju nabytymi przed urodzeniem, w okresie okołoporodowym lub po urodzeniu we wczesnym dzieciństwie. W wielu przypadkach przyczyny wywołujące uszkodzenie mózgu są nieznane.

              Mimo, że MPD nie jest wyleczalne, to przez właściwą interdyscyplinarną rehabilitację możliwe jest osiągnięcie sprawności pozwalającej na funkcjonowanie w społeczeństwie, kształcenie, pracę czy założenie rodziny.

              Obchody Światowego dnia MPD maja zwrócić uwagę na rzeczywistość osób zmagających się z porażeniem mózgowym, zmienić istniejące stereotypy dotyczące tej choroby, podnieść poziom świadomości i zrozumienia dla tego zjawiska. Obchody tego dnia przez naszą szkołę, w której też uczą się dzieci z MPD, ma zachęcić do tego, by uznać pewną odmienność wynikającą z ich uwarunkowań psychofizycznych za godną  tożsamość, a jednocześnie nieść pomoc w wyzwaniach, jakie niesie życie.

              W związku z obchodami Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego nauczyciele przeprowadzą lekcje, które przybliżą uczniom problematykę osób dotkniętych MPD oraz będą okazją do rozmów o tym schorzeniu. Wszystko po to, by nie być zielonym w temacie MPD.

            • Śniadanie na medal

            • Dziś klasa 2d w ramach projektu Tydzień Zdrowego Odżywiania robiła kanapki. Zdrowe śniadanie wykonane własnoręcznie i wspólnie zjedzone smakowało zdecydowanie lepiej

            • Kolorowe mandale

            • W środę uczniowie klasy 4C na plastyce  tworzyli w grupach kolorowe mandale z przepięknych, różnorodnych jesiennych liści.

              Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna (wykorzystywana także w arteterapii) stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.  Koło uważane jest za symbol harmonii.

              Tworzenie Mandali rozwija naszą wyobraźnię, polepsza koncentrację, wycisza, działa relaksująco, pomaga w lepszym wyrażaniu myśli.

              Zebrane prze dzieci liście, pani Monika Załęska wykorzystała także do wprowadzenia elementów innej techniki arteterapeutycznej zwanej Mindfulness tj, treningu uważności. 

              Mindfulness jest tłumaczone jako "uważność" (od angielskiego przymiotnika mindful - uważający) lub, rzadziej, jako "uważna obecność". 

              Dzięki treningowi uważności można osiągnąć równowagę emocjonalną, nauczyć się sztuki koncentracji i relaksu, oraz tego, jak radzić sobie ze stresem, jak zmniejszyć napięcie nerwowe, wypracować w sobie umiejętność uspokajania się, kiedy pojawiają się gniew lub zdenerwowanie. 

              Zebrane przez siebie liście dzieci dotykały, opisywały ich fakturę.

              Tworząc wspólną mandalę, uczniowie musieli ustalić między sobą zasady tworzenia kolejnych kręgów, dobrać kształty liści, kolory farby i kolejność odbijania. Dzięki temu ćwiczyli współpracę w grupie, wzajemny szacunek, zrozumienie i tolerancję, integrując się przy tym. Wspólna praca dała dzieciom wiele radości.‍

              Dzięki owocnej pracy powstały przepiękne MANDALE, które wyeksponowane zostały na korytarzu drugiego piętra oraz w pracowni plastycznej (sala 207) – gdzie można je podziwiać.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków
      • ul. Szkolna 9 05-270 Marki Poland
      • Poniedziałek - czwartek od 08:00 do 16:00 Piątek dzień wewnętrzny
      • 22 781-11-29
      • 000800634
      • 125-093-67-95
    • Logowanie